kontakt rozvrh hodin úvodní stránka
Jóga se mnou

JÓGA SE MNOU

Power jóga

Jejím základem je pozdrav slunci, který na začátku lekce funguje jako zdroj postupného zahřívání těla a po té se neustále opakuje a do něho jsou průběžně vkládány pozice, které rozvíjejí celou strukturu cvičení.

Základem cvičení je:

  • zapojení pánevního dna a hlubokého břišního svalstva jehož aktivací se chráníme od špatného postavení páteře.
  • plynulé dýchání nosem
  • koncentrace

Cvičení Power jógy je určené všem, kteří se chtějí protáhnout, souměrně posílit a vytvarovat celé tělo. A nejen to. Každý instruktor vede hodiny dle své předešlé zkušenosti, individuálního přesvědčení, proto může docházet k různým obměnám každého z instruktorů.

Vinyasa jóga

Je dynamický styl jógy, základem je dynamické řízení dechu. Je tedy předpokladem mít s jógou předešlou zkušenost. Jednotlivé ásány jsou spojovány sestavou vinyasy - spojení jedné fáze dechu a jedné pozice (základní charakteristika Vinyasa flow jógy) - vede k prohřátí svalů, posílení a protažení. Cvičení vede k detoxikačnímu účinku a k celkové regeneraci organismu.

Power vinyasa jóga

Během hodiny kombinuji oba dva tyto styly s ohledem na sílu a pokročilost studentů. Díky tomuto spojení mohu kombinovat dynamiku pro potřeby pokročilých a zároveň neodradit ty, kteří potřebují nabrat sílu a jsou ještě v začátcích jógového cvičení.

Gravid jóga systémem Andrey Smékalové

Souhrn ásán, upravených pro možnosti a potřeby budoucích maminek. Cvičení Gravid jógy je vhodné po celou dobu těhotenství až k prvnímu rozhýbání a regeneraci po porodu.

Účinky např.: prevence těhotenské zácpy, křečových žil a bolestí bederní páteře. Držení rostoucího bříška a fixování správného držení těla. Vědomé ovládání svalů pánevního dna. Koncentrování se na správné dýchání = klid při porodu.

Účinné relaxování, užitek z relaxace se dostaví i při porodu.
Jsou to právě dechové techniky, které ze cvičení jógy dělají něco výjimečného.